Amphenol Commercial Products FCC17B25SC6E0
FCC17B25SC6E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SC6E0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SC6E0.pdf
Availability of FCC17B25SC6E0
QUANTITY
FCC17B25SC6E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SC6E0
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SC6E0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SC6x0.igsFCC17B25SC6x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SC6E0
Related LinksFCC17B, FCC17B25SC6E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SC6E0 Details Description
Related parts for FCC17B25SC6E0
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CONTACTLESS READER 32HVQFN datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CONN SOCKET 60PIN .4MM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf