Amphenol Commercial Products FCC17B25SE210
FCC17B25SE210 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SE210
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCC17B25SE210.pdf
Availability of FCC17B25SE210
QUANTITY
FCC17B25SE210 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SE210
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SE210
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SE2x0.igsFCC17B25SE2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SE210
Related LinksFCC17B, FCC17B25SE210 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SE210 Details Description
Related parts for FCC17B25SE210
IC SWITCH QUAD SPDT 20SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf