Amphenol Commercial Products FCC17C37PB2E0
FCC17C37PB2E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37PB2E0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17C37PB2E0.pdf
Availability of FCC17C37PB2E0
QUANTITY
FCC17C37PB2E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37PB2E0
Internal Part NumberEIS-FCC17C37PB2E0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37PB2x0.igsFCC17C37PB2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37PB2E0
Related LinksFCC17C, FCC17C37PB2E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37PB2E0 Details Description
Related parts for FCC17C37PB2E0
RES SMD 39.2KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSY FMALE SGL END 5POS 5M datasheet.pdf
CABLE HDMI 28AWG 1METER YELLOW datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 75W datasheet.pdf