Amphenol Commercial Products FCC17C37PC24B
FCC17C37PC24B picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37PC24B
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17C37PC24B.pdf
Availability of FCC17C37PC24B
QUANTITY
FCC17C37PC24B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37PC24B
Internal Part NumberEIS-FCC17C37PC24B
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37PC2xB.igsFCC17C37PC2xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37PC24B
Related LinksFCC17C, FCC17C37PC24B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37PC24B Details Description
Related parts for FCC17C37PC24B
MOSFET N-CH 60V 72A D2PAK datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 16-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X36 10NS 64QFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 6A TO252-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
RES 439K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AM60099N110 SPRING PIN datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 8X datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
1.25MM M HSG 12POS datasheet.pdf
RES 50 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf