Amphenol Commercial Products FCC17C37SB4D0
FCC17C37SB4D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37SB4D0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17C37SB4D0.pdf
Availability of FCC17C37SB4D0
QUANTITY
FCC17C37SB4D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37SB4D0
Internal Part NumberEIS-FCC17C37SB4D0
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37SB4x0.igsFCC17C37SB4x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37SB4D0
Related LinksFCC17C, FCC17C37SB4D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37SB4D0 Details Description
Related parts for FCC17C37SB4D0
IGBT 600V 75A 300W TO247AD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SSOP datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# BLK 12" datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.11A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
XG2 22AWG 7/30 1PR FOIL SHLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf