Amphenol Commercial Products FCC17C37SC45B
FCC17C37SC45B picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37SC45B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17C37SC45B.pdf
Availability of FCC17C37SC45B
QUANTITY
FCC17C37SC45B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37SC45B
Internal Part NumberEIS-FCC17C37SC45B
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37SC4xB.igsFCC17C37SC4xB.stp
Standard Package60
SeriesFCC17
PackagingBulk
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37SC45B
Related LinksFCC17C, FCC17C37SC45B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37SC45B Details Description
Related parts for FCC17C37SC45B
IC QUAD DIFF LINE REC 16-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IPASS X8 GUIDE FRAME datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 15MM datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 82000 UH 25% datasheet.pdf