Amphenol Commercial Products FCC17C37SC4DB
FCC17C37SC4DB picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37SC4DB
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17C37SC4DB.pdf
Availability of FCC17C37SC4DB
QUANTITY
FCC17C37SC4DB Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37SC4DB
Internal Part NumberEIS-FCC17C37SC4DB
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37SC4xB.igsFCC17C37SC4xB.stp
Standard Package60
SeriesFCC17
PackagingBulk
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37SC4DB
Related LinksFCC17C, FCC17C37SC4DB Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37SC4DB Details Description
Related parts for FCC17C37SC4DB
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SPRING 22POS DUAL .410 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC PCM CODEC PROG MIC AMP 32TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
23P MTA156 EDGE CONN ASSY LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
MODULE IE MINIFIBERLINX-II datasheet.pdf
MICRO 21C P 12" YEL NI datasheet.pdf
F3SJ-A1025P20-01TS datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf