Amphenol Commercial Products FCC17C37SM200
FCC17C37SM200 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17C37SM200
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCC17C37SM200.pdf
Availability of FCC17C37SM200
QUANTITY
FCC17C37SM200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17C37SM200
Internal Part NumberEIS-FCC17C37SM200
Industrial Solutions
3D ModelFCC17C37SM2x0.igsFCC17C37SM2x0.stp
Standard Package50
SeriesFCC17
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17C37SM200
Related LinksFCC17C, FCC17C37SM200 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17C37SM200 Details Description
Related parts for FCC17C37SM200
IC VREF GEN 8CH TFT-LCD 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP199 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC 214AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf