Amphenol Commercial Products FCE17A15AD240
FCE17A15AD240 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15AD240
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Adapters
Brief Description
FILT DSUB 15POS M-F ADPTR
Datasheet Download
FCE17A15AD240.pdf
Availability of FCE17A15AD240
QUANTITY
FCE17A15AD240 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15AD240
Internal Part NumberEIS-FCE17A15AD240
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHarsh Environment Connectors
Communication Solutions
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15AD2x0.stpFCC17A15AD2x0.igsFCE17A15AD2x0.igsFCE17A15AD2x0.stp
Standard Package60
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Adapters
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15AD240
Related LinksFCE17A, FCE17A15AD240 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15AD240 Details Description
Related parts for FCE17A15AD240
RES SMD 3.32KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A DPAK datasheet.pdf
IC ADC 12BIT CMOS 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 12"W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23-3L datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
SSR IP00 280VAC/20A 21-27VDC datasheet.pdf