Fox Electronics FXO-PC738-921
FXO-PC738-921 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC738-921
Brief Description
OSC XO 921.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC738-921.pdf
Availability of FXO-PC738-921
QUANTITY
FXO-PC738-921 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC738-921
Internal Part NumberEIS-FXO-PC738-921
TypeXO (Standard)
Frequency921MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC738-921
Related LinksFXO-PC, FXO-PC738-921 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC738-921 Details Description
Related parts for FXO-PC738-921
IC DUAL MOSFET DRIVER 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 8POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 84POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
BUS BAR REMOVAL TOOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf