API Delevan SP1210R-153H
SP1210R-153H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-153H
Brief Description
FIXED IND 15UH 338MA 1.8 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210R-153H.pdf
Availability of SP1210R-153H
QUANTITY
SP1210R-153H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-153H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-153H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±3%
Current Rating338mA
Current - Saturation336mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-153H
Related LinksSP1210, SP1210R-153H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-153H Details Description
Related parts for SP1210R-153H
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CONN RING 22 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
IC CLK GEN DIR RAMBS DL 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 5.8"L X 3.5"W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 20A TO263AB datasheet.pdf