Vishay/Sprague T86D336K020EBAL
T86D336K020EBAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D336K020EBAL
Brief Description
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86D336K020EBAL.pdf
Availability of T86D336K020EBAL
QUANTITY
T86D336K020EBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D336K020EBAL
Internal Part NumberEIS-T86D336K020EBAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D336K020EBAL
Related LinksT86D336, T86D336K020EBAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D336K020EBAL Details Description
Related parts for T86D336K020EBAL
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 2.7K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 560PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-F-130-E1 datasheet.pdf
BARBED FASTENER 1.160" NYLON BLK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V .1NA TO-18 datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf