Amphenol Commercial Products FCE17A15PA280
FCE17A15PA280 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PA280
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PA280.pdf
Availability of FCE17A15PA280
QUANTITY
FCE17A15PA280 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PA280
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PA280
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PA2x0.igsFCE17A15PA2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PA280
Related LinksFCE17A, FCE17A15PA280 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PA280 Details Description
Related parts for FCE17A15PA280
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A CPH3 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 5W datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST CHIPS OR DIE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf