Amphenol Commercial Products FCE17A15PC2E0
FCE17A15PC2E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PC2E0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PC2E0.pdf
Availability of FCE17A15PC2E0
QUANTITY
FCE17A15PC2E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PC2E0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PC2E0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PC2x0.igsFCE17A15PC2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PC2E0
Related LinksFCE17A, FCE17A15PC2E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PC2E0 Details Description
Related parts for FCE17A15PC2E0
CONN RECEPT 40POS .050 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Z WAVE REGIONAL EU KIT datasheet.pdf
RES 16.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FILTER DC PV INVERT 1500A datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A datasheet.pdf
7 POS TERMI-BLOK HDR DIR. POL.AU datasheet.pdf