Amphenol Commercial Products FCE17A15PM4E0
FCE17A15PM4E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PM4E0
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17A15PM4E0.pdf
Availability of FCE17A15PM4E0
QUANTITY
FCE17A15PM4E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PM4E0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PM4E0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PM4x0.igsFCE17A15PM4x0.stp
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PM4E0
Related LinksFCE17A, FCE17A15PM4E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PM4E0 Details Description
Related parts for FCE17A15PM4E0
REG SW -12V 1A VERT datasheet.pdf
IC CNTRLR FAN SPEED 16-QSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A DDPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 2.4A TO-263 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONICAL NUT FOR .1S. datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBJ datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf