Amphenol Commercial Products FCE17A15SB200
FCE17A15SB200 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SB200
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SB200.pdf
Availability of FCE17A15SB200
QUANTITY
FCE17A15SB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SB200
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SB200
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SB2x0.igsFCE17A15SB2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SB200
Related LinksFCE17A, FCE17A15SB200 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SB200 Details Description
Related parts for FCE17A15SB200
CONN HEADER RT/A 40POS .100 GOLD datasheet.pdf
WIRING BLK ASSY 5PR 110CONNECT datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 0.8M PREWIRE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf