Amphenol Commercial Products FCE17A15SC680
FCE17A15SC680 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SC680
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SC680.pdf
Availability of FCE17A15SC680
QUANTITY
FCE17A15SC680 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SC680
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SC680
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SC6x0.igsFCE17A15SC6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SC680
Related LinksFCE17A, FCE17A15SC680 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SC680 Details Description
Related parts for FCE17A15SC680
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.22V TO92-3 datasheet.pdf
SENS 3000PSI 1.2-20 UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 72POS .100" GOLD datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
LED ASSY PNL 5MM HER DIFF 6" datasheet.pdf