Amphenol Commercial Products FCE17A15SE280
FCE17A15SE280 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SE280
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCE17A15SE280.pdf
Availability of FCE17A15SE280
QUANTITY
FCE17A15SE280 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SE280
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SE280
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SE2x0.igsFCE17A15SE2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SE280
Related LinksFCE17A, FCE17A15SE280 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SE280 Details Description
Related parts for FCE17A15SE280
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 9V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENS PROX M30 18MM AC2W-NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 8MM datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M GRAY 7' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7T 0805 datasheet.pdf