Amphenol Commercial Products FCE17A15SE4E0
FCE17A15SE4E0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SE4E0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCE17A15SE4E0.pdf
Availability of FCE17A15SE4E0
QUANTITY
FCE17A15SE4E0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SE4E0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SE4E0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SE4x0.igsFCE17A15SE4x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SE4E0
Related LinksFCE17A, FCE17A15SE4E0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SE4E0 Details Description
Related parts for FCE17A15SE4E0
CAP CER 560PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 2PF 0.25PF 1KV 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 6NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 4246 RF SWITCH datasheet.pdf
RES 56.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A DPAK datasheet.pdf