Amphenol Commercial Products FCE17B25PA68B
FCE17B25PA68B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25PA68B
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25PA68B.pdf
Availability of FCE17B25PA68B
QUANTITY
FCE17B25PA68B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25PA68B
Internal Part NumberEIS-FCE17B25PA68B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25PA6xB.igsFCE17B25PA6xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25PA68B
Related LinksFCE17B, FCE17B25PA68B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25PA68B Details Description
Related parts for FCE17B25PA68B
RES SMD 178K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 50V 70A TO-94 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
2.0 WTB RETAINER 9CKT datasheet.pdf
RES 366K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 16POS PIN datasheet.pdf