Amphenol Commercial Products FCE17B25PB690
FCE17B25PB690 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25PB690
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25PB690.pdf
Availability of FCE17B25PB690
QUANTITY
FCE17B25PB690 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25PB690
Internal Part NumberEIS-FCE17B25PB690
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25PB6x0.igsFCE17B25PB6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25PB690
Related LinksFCE17B, FCE17B25PB690 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25PB690 Details Description
Related parts for FCE17B25PB690
TRIAC ALTERNISTOR 200V TO218X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 52PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf