Amphenol Commercial Products FCE17B25PC21B
FCE17B25PC21B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25PC21B
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25PC21B.pdf
Availability of FCE17B25PC21B
QUANTITY
FCE17B25PC21B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25PC21B
Internal Part NumberEIS-FCE17B25PC21B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25PC2xB.igsFCE17B25PC2xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25PC21B
Related LinksFCE17B, FCE17B25PC21B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25PC21B Details Description
Related parts for FCE17B25PC21B
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 389VWM 686VC 1.5KE datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERMINAL WSI 25/3 CC datasheet.pdf
INLINE TERMINAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
3 V, Parallel Input Dual 12-Bit /10-Bit DACs IC datasheet.pdf