Amphenol Commercial Products FCE17B25SA48B
FCE17B25SA48B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17B25SA48B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17B25SA48B.pdf
Availability of FCE17B25SA48B
QUANTITY
FCE17B25SA48B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17B25SA48B
Internal Part NumberEIS-FCE17B25SA48B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17B25SA4xB.igsFCE17B25SA4xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17B25SA48B
Related LinksFCE17B, FCE17B25SA48B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17B25SA48B Details Description
Related parts for FCE17B25SA48B
IC PFC CTRL AVERAGE CURR 16TSSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
ENDPLATE AP MAK 2.5 WM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
MOUNTING TUBE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf