Amphenol Commercial Products FCE17C37PM200
FCE17C37PM200 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17C37PM200
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17C37PM200.pdf
Availability of FCE17C37PM200
QUANTITY
FCE17C37PM200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17C37PM200
Internal Part NumberEIS-FCE17C37PM200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilter D-Sub
Industrial Solutions
3D ModelFCE17C37PM2x0.igsFCE17C37PM2x0.stp
Standard Package50
SeriesFCE17
PackagingTray
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesFilter, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17C37PM200
Related LinksFCE17C, FCE17C37PM200 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17C37PM200 Details Description
Related parts for FCE17C37PM200
IC REG LDO 3.3V 1A DDPAK datasheet.pdf