Pericom Semiconductor Corp. FD1350007
FD1350007 picture photo
Mfg. Part Number
FD1350007
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FD1350007.pdf
Availability of FD1350007
QUANTITY
FD1350007 Order Process
Ship out your order
Specifications of FD1350007
Internal Part NumberEIS-FD1350007
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency13.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FD1350007
Related LinksFD13, FD1350007 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FD1350007 Details Description
Related parts for FD1350007
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES 196 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CABLE CAT7 8COND 26AWG 328.1' datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80UA TO-206AF datasheet.pdf