Qualtek Electronics Corp. FDA2-25489QBLW4D
FDA2-25489QBLW4D picture photo
Mfg. Part Number
FDA2-25489QBLW4D
Brief Description
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Datasheet Download
FDA2-25489QBLW4D.pdf
Availability of FDA2-25489QBLW4D
QUANTITY
FDA2-25489QBLW4D Order Process
Ship out your order
Specifications of FDA2-25489QBLW4D
Internal Part NumberEIS-FDA2-25489QBLW4D
FamilyAC Fans
SeriesHPLC, FDA2-25489
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionRound - 254mm Dia
Width89mm
Air Flow440.0 CFM (12.46m³/min)
Static Pressure0.240 in H2O (59.8 Pa)
Features-
Noise52 dB(A)
Power (Watts)32W
RPM1650 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress ProtectionIP56M - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
ApprovalsCE, TUV, UL
Weight0.001 KG
Current Rating0.140A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDA2-25489QBLW4D
Related LinksFDA2-254, FDA2-25489QBLW4D Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
FDA2-25489QBLW4D Details Description
Related parts for FDA2-25489QBLW4D
RES SMD 43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 56-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANSFORMER CURRENT COMMERCIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
QSFP+ 0.5M 30 AWG QSFP+ CABLE AS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 400W DIP datasheet.pdf