Pericom Semiconductor Corp. FDC500014
FDC500014 picture photo
Mfg. Part Number
FDC500014
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FDC500014.pdf
Availability of FDC500014
QUANTITY
FDC500014 Order Process
Ship out your order
Specifications of FDC500014
Internal Part NumberEIS-FDC500014
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDC500014
Related LinksFDC5, FDC500014 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FDC500014 Details Description
Related parts for FDC500014
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 20POS .3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
3.96 EP HDR ASSY 4P R/A, GW datasheet.pdf
MICRO 100C S 36" WHT JACKP NI datasheet.pdf
MOD IV RECP PLTD 50 SEL datasheet.pdf
IGBT 1000V 55A 210W TO247AD datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M HD R/A .350 datasheet.pdf