SanDisk FFD-25-IDEP-10240-B
FFD-25-IDEP-10240-B picture photo
Mfg. Part Number
FFD-25-IDEP-10240-B
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 2.5" IDEP 10GB
Datasheet Download
FFD-25-IDEP-10240-B.pdf
Availability of FFD-25-IDEP-10240-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FFD-25-IDEP-10240-B Order Process
Ship out your order
Specifications of FFD-25-IDEP-10240-B
Internal Part NumberEIS-FFD-25-IDEP-10240-B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesFFD-25
Memory Size10GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FFD-25-IDEP-10240-B
Related LinksFFD-25-ID, FFD-25-IDEP-10240-B Datasheet, SanDisk Distributor
FFD-25-IDEP-10240-B Details Description
Related parts for FFD-25-IDEP-10240-B
CONN HEADER 3POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 9A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
UM4242 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
DIN-POWER H015FS7 0C1-1 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf