SanDisk FFD-25-UATA-131072-N-F
FFD-25-UATA-131072-N-F picture photo
Mfg. Part Number
FFD-25-UATA-131072-N-F
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 128GB 2.5" UATA
Datasheet Download
FFD-25-UATA-131072-N-F.pdf
Availability of FFD-25-UATA-131072-N-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FFD-25-UATA-131072-N-F Order Process
Ship out your order
Specifications of FFD-25-UATA-131072-N-F
Internal Part NumberEIS-FFD-25-UATA-131072-N-F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesFFD-25
Memory Size128GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FFD-25-UATA-131072-N-F
Related LinksFFD-25-UATA, FFD-25-UATA-131072-N-F Datasheet, SanDisk Distributor
FFD-25-UATA-131072-N-F Details Description
Related parts for FFD-25-UATA-131072-N-F
IC CPLD 32MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC REG BUCK 4.95V 0.2A DL 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 700MA 450 MOHM datasheet.pdf