Hirose Electric Co Ltd FH26J-23S-0.3SHW(10)
FH26J-23S-0.3SHW(10) picture photo
Mfg. Part Number
FH26J-23S-0.3SHW(10)
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
Brief Description
CONN FPC/FFC 23POS 0.30MM
Datasheet Download
FH26J-23S-0.3SHW(10).pdf
Availability of FH26J-23S-0.3SHW(10)
QUANTITY
FH26J-23S-0.3SHW(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH26J-23S-0.3SHW(10)
Internal Part NumberEIS-FH26J-23S-0.3SHW(10)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesFH26
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting Type-
Connector/Contact Type-
Number of Positions23
Pitch0.012" (0.30mm)
Termination-
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking Feature-
Cable End Type-
Contact Material-
Contact FinishGold
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH26J-23S-0.3SHW(10)
Related LinksFH26J-23S-, FH26J-23S-0.3SHW(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH26J-23S-0.3SHW(10) Details Description
Related parts for FH26J-23S-0.3SHW(10)
CONN RCPT 2POS MALE PANEL #16 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 740 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS ANGLED PIN datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC 21BIT BUS SWITCH 48BQSOP datasheet.pdf
2MM HDR 55 POS EXTN MOD datasheet.pdf