Hirose Electric Co Ltd FH26J-41S-0.3SHW(10)
FH26J-41S-0.3SHW(10) picture photo
Mfg. Part Number
FH26J-41S-0.3SHW(10)
Brief Description
CONN FPC/FFC 41POS 0.30MM
Datasheet Download
FH26J-41S-0.3SHW(10).pdf
Availability of FH26J-41S-0.3SHW(10)
QUANTITY
FH26J-41S-0.3SHW(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH26J-41S-0.3SHW(10)
Internal Part NumberEIS-FH26J-41S-0.3SHW(10)
Connector/Contact Type-
Number of Positions41
Pitch0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH26J-41S-0.3SHW(10)
Related LinksFH26J-41S-, FH26J-41S-0.3SHW(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH26J-41S-0.3SHW(10) Details Description
Related parts for FH26J-41S-0.3SHW(10)
RES 47 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC ADC W/SHUTDOWN 16BIT 36-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR TERM BLOCK W/SURGE VOLT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf