Hirose Electric Co Ltd FH26W-15S-0.3SHW(99)
FH26W-15S-0.3SHW(99) picture photo
Mfg. Part Number
FH26W-15S-0.3SHW(99)
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
FH26W-15S-0.3SHW(99).pdf
Availability of FH26W-15S-0.3SHW(99)
QUANTITY
FH26W-15S-0.3SHW(99) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH26W-15S-0.3SHW(99)
Internal Part NumberEIS-FH26W-15S-0.3SHW(99)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions15
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.039" (1.00mm)
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 HB
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH26W-15S-0.3SHW(99)
Related LinksFH26W-15S-, FH26W-15S-0.3SHW(99) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH26W-15S-0.3SHW(99) Details Description
Related parts for FH26W-15S-0.3SHW(99)
CONN SPRING 72POS DUAL .217 PCB datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 330MA 270 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 700MA 95 MOHM datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2658 LNA datasheet.pdf
CONN RCPT MOD 240POS 15ROWS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 850MA 268 MOHM datasheet.pdf
HAN E F GT CONTACT 0,75 MM / AWG datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF SH datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf