Stackpole Electronics Inc. RMCF0805JT22M0
RMCF0805JT22M0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0805JT22M0
Brief Description
RES SMD 22M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RMCF0805JT22M0.pdf
Availability of RMCF0805JT22M0
QUANTITY
RMCF0805JT22M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0805JT22M0
Internal Part NumberEIS-RMCF0805JT22M0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0805JT22M0
Related LinksRMCF080, RMCF0805JT22M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0805JT22M0 Details Description
Related parts for RMCF0805JT22M0
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 18POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
SP2000 12X12X0.010" W/ADH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 550MA 1.71 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 265MA 1.19 OHM TH datasheet.pdf