Hirose Electric Co Ltd FH35C-31S-0.3SHW(50)
FH35C-31S-0.3SHW(50) picture photo
Mfg. Part Number
FH35C-31S-0.3SHW(50)
Brief Description
CONN FPC 31POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
FH35C-31S-0.3SHW(50).pdf
Availability of FH35C-31S-0.3SHW(50)
QUANTITY
FH35C-31S-0.3SHW(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH35C-31S-0.3SHW(50)
Internal Part NumberEIS-FH35C-31S-0.3SHW(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTablet PC Connectors - Hirose
Number of Positions31
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Features-
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH35C-31S-0.3SHW(50)
Related LinksFH35C-31S-, FH35C-31S-0.3SHW(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH35C-31S-0.3SHW(50) Details Description
Related parts for FH35C-31S-0.3SHW(50)
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .050 SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RF EVAL FOR RF3931 PA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf