Hirose Electric Co Ltd FH35C-49S-0.3SHW(50)
FH35C-49S-0.3SHW(50) picture photo
Mfg. Part Number
FH35C-49S-0.3SHW(50)
Brief Description
CONN FPC 49POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
FH35C-49S-0.3SHW(50).pdf
Availability of FH35C-49S-0.3SHW(50)
QUANTITY
FH35C-49S-0.3SHW(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH35C-49S-0.3SHW(50)
Internal Part NumberEIS-FH35C-49S-0.3SHW(50)
Number of Positions9
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Features-
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH35C-49S-0.3SHW(50)
Related LinksFH35C-49S-, FH35C-49S-0.3SHW(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH35C-49S-0.3SHW(50) Details Description
Related parts for FH35C-49S-0.3SHW(50)
IC CPLD 128MC 15NS 160QFP datasheet.pdf
KIT BASIC MULTI-CAL-MASTER SYST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.79K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf