Hirose Electric Co Ltd FH39-33S-0.3SHW(99)
FH39-33S-0.3SHW(99) picture photo
Mfg. Part Number
FH39-33S-0.3SHW(99)
Brief Description
CONN FPC 33POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
FH39-33S-0.3SHW(99).pdf
Availability of FH39-33S-0.3SHW(99)
QUANTITY
FH39-33S-0.3SHW(99) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH39-33S-0.3SHW(99)
Internal Part NumberEIS-FH39-33S-0.3SHW(99)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Positions33
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.044" (1.10mm)
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH39-33S-0.3SHW(99)
Related LinksFH39-33S-, FH39-33S-0.3SHW(99) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH39-33S-0.3SHW(99) Details Description
Related parts for FH39-33S-0.3SHW(99)
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4N-4D32R datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf