Hirose Electric Co Ltd FH52-32S-0.5SH
FH52-32S-0.5SH picture photo
Mfg. Part Number
FH52-32S-0.5SH
Brief Description
CONN FFC BOTTOM 32POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
FH52-32S-0.5SH.pdf
Availability of FH52-32S-0.5SH
QUANTITY
FH52-32S-0.5SH Order Process
Ship out your order
Specifications of FH52-32S-0.5SH
Internal Part NumberEIS-FH52-32S-0.5SH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileSecurity Camera connectors - Hirose
FH52
Standard Package3,000
SeriesFH52
PackagingTape & Reel (TR)
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions32
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.079" (2.00mm)
Actuator MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH52-32S-0.5SH
Related LinksFH52-32, FH52-32S-0.5SH Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH52-32S-0.5SH Details Description
Related parts for FH52-32S-0.5SH
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
202K142-25-01-0 BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf