Techflex FHH0.75NT
FHH0.75NT picture photo
Mfg. Part Number
FHH0.75NT
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
FIBERGLASS HEAVY WALL 3/4" 100'
Datasheet Download
FHH0.75NT.pdf
Availability of FHH0.75NT
QUANTITY
FHH0.75NT Order Process
Ship out your order
Specifications of FHH0.75NT
Internal Part NumberEIS-FHH0.75NT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesInsultherm™ Ultraflexx Pro
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum1.156" (29.40mm)
Length100' (30.5m)
MaterialFiberglass
FeaturesHeat Resistant, Heavy Wall
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FHH0.75NT
Related LinksFHH0, FHH0.75NT Datasheet, Techflex Distributor
FHH0.75NT Details Description
Related parts for FHH0.75NT
GUARD PB 1/4-40 CHROME BRASS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .250 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 59.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf