Fox Electronics FOXSLF/245F-20
FOXSLF/245F-20 picture photo
Mfg. Part Number
FOXSLF/245F-20
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
FOXSLF/245F-20.pdf
Availability of FOXSLF/245F-20
QUANTITY
FOXSLF/245F-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of FOXSLF/245F-20
Internal Part NumberEIS-FOXSLF/245F-20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFOXSLF
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FOXSLF/245F-20
Related LinksFOXSLF/, FOXSLF/245F-20 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FOXSLF/245F-20 Details Description
Related parts for FOXSLF/245F-20
Connector Header 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER ZH SIDE 2POS 1.5MM datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf