Techflex FHH1.25NT25
FHH1.25NT25 picture photo
Mfg. Part Number
FHH1.25NT25
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
FIBERGLASS HEAVY WALL 1 1/4" 25'
Datasheet Download
FHH1.25NT25.pdf
Availability of FHH1.25NT25
QUANTITY
FHH1.25NT25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FHH1.25NT25
Internal Part NumberEIS-FHH1.25NT25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesInsultherm™ Ultraflexx Pro
TypeExpandable Sleeving
Diameter1.250" (31.80mm)
Diameter - Maximum1.750" (44.50mm)
Length25.0' (7.62m)
MaterialFiberglass
FeaturesHeat Resistant, Heavy Wall
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FHH1.25NT25
Related LinksFHH1., FHH1.25NT25 Datasheet, Techflex Distributor
FHH1.25NT25 Details Description
Related parts for FHH1.25NT25
CARDEDGE 86POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
FIXED IND 210NH 45A 0.53 MOHM datasheet.pdf
FUSE F/A DIAZED DII 2A 500V EURO datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 256 OHM 2W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
NOSG,STR,NIB,USFT,PSA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf