Littelfuse FHM20200ZPA
FHM20200ZPA picture photo
Mfg. Part Number
FHM20200ZPA
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE HOLDER BLADE 10A IN LINE
Datasheet Download
FHM20200ZPA.pdf
Availability of FHM20200ZPA
QUANTITY
FHM20200ZPA Order Process
Ship out your order
Specifications of FHM20200ZPA
Internal Part NumberEIS-FHM20200ZPA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesMICRO2®
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeBlade
For Use With/Related ProductsMICRO2®
Fuse Size-
Number of Circuits1
Voltage-
Current Rating10A
Mounting TypeFree Hanging In Line
Orientation-
Termination StyleWire Leads
Contact Material-
Contact Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FHM20200ZPA
Related LinksFHM20, FHM20200ZPA Datasheet, Littelfuse Distributor
FHM20200ZPA Details Description
Related parts for FHM20200ZPA
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 290MA 960 MOHM TH datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
HDC-C-M20-SCG0.08-0.2 GLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CPC PNL MT PLAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf