JAE Electronics FI-XC3-1-15000
FI-XC3-1-15000 picture photo
Mfg. Part Number
FI-XC3-1-15000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN PIN 30-36AWG CRIMP GOLD
Datasheet Download
FI-XC3-1-15000.pdf
Availability of FI-XC3-1-15000
QUANTITY
FI-XC3-1-15000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-XC3-1-15000
Internal Part NumberEIS-FI-XC3-1-15000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesFI-X
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketPin
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge30-36 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-XC3-1-15000
Related LinksFI-XC3-, FI-XC3-1-15000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-XC3-1-15000 Details Description
Related parts for FI-XC3-1-15000
RES 0.25 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE PCB INSERT datasheet.pdf
RES 383 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
VARISTOR 90V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf