IXYS Corporation FII30-06D
FII30-06D picture photo
Mfg. Part Number
FII30-06D
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Arrays
Brief Description
IGBT PHASE LEG ISOPLUS I4-PAC-5
Datasheet Download
FII30-06D.pdf
Availability of FII30-06D
QUANTITY
FII30-06D Order Process
Ship out your order
Specifications of FII30-06D
Internal Part NumberEIS-FII30-06D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Arrays
Series-
IGBT TypeNPT
ConfigurationHalf Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)30A
Power - Max100W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.4V @ 15V, 20A
Current - Collector Cutoff (Max)600µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce1.1nF @ 25V
InputStandard
NTC ThermistorNo
Mounting TypeThrough Hole
Package / Casei4-Pac™-5
Supplier Device PackageISOPLUS i4-PAC™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FII30-06D
Related LinksFII3, FII30-06D Datasheet, IXYS Corporation Distributor
FII30-06D Details Description
Related parts for FII30-06D
KIT INDUCTOR 1812-T SERIES datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 190MA 1.8 OHM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
CONN SAS RCPT 29POS SLD SMD datasheet.pdf