Samtec, Inc. FJH-30-R-12.00-4
FJH-30-R-12.00-4 picture photo
Mfg. Part Number
FJH-30-R-12.00-4
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 30POS 0.5MM 12"
Datasheet Download
FJH-30-R-12.00-4.pdf
Availability of FJH-30-R-12.00-4
QUANTITY
FJH-30-R-12.00-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of FJH-30-R-12.00-4
Internal Part NumberEIS-FJH-30-R-12.00-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
SeriesFJH
Cable TypeFFC
Number of Conductors30
Pitch0.020" (0.50mm)
Length12" (304.80mm)
Length - Exposed Ends0.157" (4.00mm)
Termination StyleTop on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FJH-30-R-12.00-4
Related LinksFJH-30-R, FJH-30-R-12.00-4 Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
FJH-30-R-12.00-4 Details Description
Related parts for FJH-30-R-12.00-4
IC DRIVER MONOLITHIC TO-220-9 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT PROGBL SER 20DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 25POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR R-R TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 6POS W/PINS datasheet.pdf