Pericom Semiconductor Corp. FK1300010
FK1300010 picture photo
Mfg. Part Number
FK1300010
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FK1300010.pdf
Availability of FK1300010
QUANTITY
FK1300010 Order Process
Ship out your order
Specifications of FK1300010
Internal Part NumberEIS-FK1300010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FK
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.045" (1.15mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK1300010
Related LinksFK13, FK1300010 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FK1300010 Details Description
Related parts for FK1300010
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
HDR RA SR .100 TP datasheet.pdf
IC DIFF CNVRTR CNTRL SCSI 56SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
KIT DEV FOR MC1320X QE RFIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
IC ATTENUATOR 5BIT 1DB 16-QSOP datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf