Pericom Semiconductor Corp. FK1300010
FK1300010 picture photo
Mfg. Part Number
FK1300010
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FK1300010.pdf
Availability of FK1300010
QUANTITY
FK1300010 Order Process
Ship out your order
Specifications of FK1300010
Internal Part NumberEIS-FK1300010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FK
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.045" (1.15mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK1300010
Related LinksFK13, FK1300010 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FK1300010 Details Description
Related parts for FK1300010
CONN TERM BLOCK PCB 90 2.54MM OR datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
SENSOR AIRFLOW 200SCCM SHORT 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LOW POWER SC70 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 125A 80VDC datasheet.pdf