TDK Corporation FK28C0G1H270J
FK28C0G1H270J picture photo
Mfg. Part Number
FK28C0G1H270J
Brief Description
CAP CER 27PF 50V C0G RADIAL
Datasheet Download
FK28C0G1H270J.pdf
Availability of FK28C0G1H270J
QUANTITY
FK28C0G1H270J Order Process
Ship out your order
Specifications of FK28C0G1H270J
Internal Part NumberEIS-FK28C0G1H270J
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK28C0G1H270J
Related LinksFK28C0, FK28C0G1H270J Datasheet, TDK Corporation Distributor
FK28C0G1H270J Details Description
Related parts for FK28C0G1H270J
CONN PLUG 16POS W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 0.09A TO92-3 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
MOD LED HB ACRICH2 220V 275-335 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 2.2K OHM 11SIP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 646.14 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
FO C/A LC ROS MTRJ 50/125 ORN datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 X6S 1レF 10V datasheet.pdf