TDK Corporation FK28X7R1H333K
FK28X7R1H333K picture photo
Mfg. Part Number
FK28X7R1H333K
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
FK28X7R1H333K.pdf
Availability of FK28X7R1H333K
QUANTITY
FK28X7R1H333K Order Process
Ship out your order
Specifications of FK28X7R1H333K
Internal Part NumberEIS-FK28X7R1H333K
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK28X7R1H333K
Related LinksFK28X7, FK28X7R1H333K Datasheet, TDK Corporation Distributor
FK28X7R1H333K Details Description
Related parts for FK28X7R1H333K
CONN HEADER .100 SNGL STR 4POS datasheet.pdf
TERM SGL LVL GROUND PE WM BEIGE datasheet.pdf
MOD PWR OUTLET 3.0MM PNL SNAP-IN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 520MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 2W MFLAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 610MA 200 MOHM datasheet.pdf