Yageo FKN3WSFR-73-0R33
FKN3WSFR-73-0R33 picture photo
Mfg. Part Number
FKN3WSFR-73-0R33
Brief Description
RES 0.33 OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
FKN3WSFR-73-0R33.pdf
Availability of FKN3WSFR-73-0R33
QUANTITY
FKN3WSFR-73-0R33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN3WSFR-73-0R33
Internal Part NumberEIS-FKN3WSFR-73-0R33
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Fusible, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN3WSFR-73-0R33
Related LinksFKN3WSFR, FKN3WSFR-73-0R33 Datasheet, Yageo Distributor
FKN3WSFR-73-0R33 Details Description
Related parts for FKN3WSFR-73-0R33
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 8 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
AMPCTMTAMP-INHDR-VBLU3P datasheet.pdf
CABLE 9POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 21C S 8" WHT JACKS datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
RES 232K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
39UF 100V 12.5X33.5 105C RAD datasheet.pdf