Yageo FKN3WSJR-73-12R
FKN3WSJR-73-12R picture photo
Mfg. Part Number
FKN3WSJR-73-12R
Brief Description
RES 12 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN3WSJR-73-12R.pdf
Availability of FKN3WSJR-73-12R
QUANTITY
FKN3WSJR-73-12R Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN3WSJR-73-12R
Internal Part NumberEIS-FKN3WSJR-73-12R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Featured ProductFusible Through-Hole Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN3WSJR-73-12R
Related LinksFKN3WSJ, FKN3WSJR-73-12R Datasheet, Yageo Distributor
FKN3WSJR-73-12R Details Description
Related parts for FKN3WSJR-73-12R
IC 12-BIT 8-CHAN 200KHZ 20-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24V 75W OUT datasheet.pdf
CONN HEADER P5KS .5MM 40POS SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 6POS 22AWG datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 54POS datasheet.pdf
CABLE ASSEM 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN FPC VERT 7POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
Connector Header 74 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf